İnovasyon Kulübü

Skyjet AR-GE merkezimiz ile Gökjet havacılık lisesi öğrencilerimizin ortak çalışmalarını yürütmesi hedefi ile kurulmuş olan ve 2018 öğretim yılında faaliyete geçecek inovasyon kulübü ile öğrencilerin artık havacılık sektöründe buluş yapması için olanak tanıyacağız. Kulübümüz; Uçak simülasyon yazılımı, Flat firar kanat yapı sistemleri, Arduino yazılım ile mekatronik ürünlerin tasarlanmasına kadar bir çok alanda hizmet verecektir.

Havacılık Kulübü

Havacılık Kulübümüz, her yıl Atatürk Havalimanı ve çeşitli fuar alanlarında düzenlenen Havacılık fuarlarında, sektörün bir parçası olması gerçeğinden hareketle, etkin rol alarak çalışmalarını sergilemektedir. AHL’de yapılan fuarda fuarın en iyisi olarak takdir edilmiştir. Kulübümüz; İstanbul Hezarfen Havaalanı’nda bulunan model uçak eğitim alanında model uçak yapımı ve uçurulması, okul atölyelerinde model uçak yapım çalışmalarında aktif rol oynamaktadır. Genel merkezimizde bulunan Simülatör eğitimi alanında ise uzman öğretmenler eşliğinde, hedefleri pilot olmak olan öğrencilerimize gerekli eğitimler verilmektedir.

Kültür ve Edebiyat Kulübü

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kültürdür….” özdeyişinin bilincinden hareketle, Kültür ve Edebiyat Kulübümüz; başta Türk milletinin hayatında büyük yer tutan önemli gün ve haftaların kutlanmasında, Bakanlıkça ve yerel birimlerce açılan her türlü yarışmalara katılmada, okul içi bilgi yarışmalarında, sene sonu mezuniyet törenlerinin düzenlenmesinde, her yıl düzenlenen Bilim Şenliği’nde,okuma saatlerinin düzenlenmesinde, yine her yıl düzenlenen Kitap Fuarları gibi bir çok etkinliğe imzasını atmıştır.

Gezi Kulübü

Kulübümüz; yoğun ders programlarına rağmen öğrencilerini, sektördeki yenilikleri yerinde görüp incelemek ve bu alandaki yenilikleri daha donanımlı hale getirmek, yurdumuzun gezip görülmesi gereken yerlerini görmek amacıyla her yıl yurt içi ve yurt dışı gezileri düzenlemektedir. Geçen yıllarda İtalya, İspanya, Andora ve Fransa’ya yurt dışı gezilerinin yanı sıra Kapadokya ile tarihi ve turistik değerlere sahip olan yörelere yapılan geziler bunlardan bazılarıdır. Ayrıca; İstanbul içindeki birçok müzeye mesleki amaçlı geziler düzenlenerek öğrencilerimizle hoşça vakitler geçirilmeye özen gösterilmektedir.

Spor Kulübü

Kulübümüz; öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini tamamlamaları, sağlıklı bireyler olmaları ve yeteneklerini ortaya çıkarmaları için çalışmalar yapar, öğrencilerimizi okullar arası müsabakalara hazırlar. Daha öncesinde almış oldukları 3.’lük, 2.’lik ve 1.’lik yanında 2016-2017 Eğitim öğretim yılında okulumuz futbol takımı ilçe 3.’sü olmuştur.

Kütüphanecilik Kulübü

Kulübümüz; öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak, onların organizasyon becerilerini geliştirmek, sessiz ortamda sürekliliği sağlamak ve kütüphaneyi düzenli kullanma yeteneklerini geliştirmek amaçlı faaliyetleri sürdürmektedir.

Görsel Sanatlar Kulübü

Kulübümüz; öğrencilerimizin el becerilerini geliştirmek, onlara farklı bir yetenek kazandırmak ve zamanı doğru değerlendirmek ilkesini hedef alır ve öğrencilerimizin gizli kalmış yeteneklerini ortaya çıkartma da aktif rol oynamaktadır.

Yeşilay Kulübü

Bütün toplumu ilgilendiren bu kulüp; öğrencilerimizi kötü alışkanlıklardan ve bağımlılık yaratacak maddelerden uzak tutmak amacıyla eğitim ve seminerler düzenleyerek, okulumuzda toplumsal dayanışma ruhunu pekiştirmektedir.

İngilizce Konuşma Kulübü

Öğrencilerimizin İngilizce seviyesini daha da yukarı çıkarmak ve okulumuzu yurtdışında temsil edecek öğrencileri daha da donanımlı hale getirmek ve Mesleki İngilizceyi günlük hayata uyarlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Mesleğimizin olmazsa olmazı İngilizcenin önemini çeşitli etkinliklerle öğrencilerimize duyurmaktadır.